אולמות אירועים – לא על האולם לבדו

 
 
אולמות אירועים הם לב ליבו של כל אירוע, ולא משנה באיזה אירוע מדובר. האולם הוא בעצם "מרכז הפיקוד", וכל שלב בתכנון האירוע נבנה בהתאם לאולם שנבחר על ידי בעלי השמחה. ובכל זאת, יש עוד דברים בתכנון האירוע שצריך להקדיש להם תשומת לב, כמו קייטרינג ואטרקציות.


האורחים צועדים על קיבתם


אחד הדברים העיקריים המשמשים לנושא שיחה בין משתתפי האירוע הוא האוכל המוגש בו, גם במהלך האירוע וגם אחריו. אולמות אירועים מסויימים מציעים שירות קייטרינג מטעם האולם, אבל אנשים רבים נוטים לוותר על שירות זה ולהזמין קייטרינג של חברה חיצונית. חשוב להתאים את סוגי המנות, גודלן והרכבן לאורחים המוזמנים, וכמובן לאופי האירוע. הרי לא תגישו קייטרינג בסגנון אסאדו המשלב מופע צליית בשר בכנס לזכויות בעלי חיים, וזוהי רק דוגמה אפשרית אחת.
נושא התקציב הוא גם כן עניין חשוב כאשר בוחרים קייטרינג לאירוע. במידה ובוחרים בקייטרינג שמציעים אולמות אירועים כחלק מעסקת חבילה עבור כל האירוע, ניתן לחסוך סכום לא מבוטל של כסף. מלבד זאת, כאשר בוחרים באפשרות הזו מגוון האפשרויות מצטמצם, והיתרון שבכך הוא חיסכון זמן ומניעת החלטות גורליות לאנשים שלא אוהבים לחרוץ דינם של מאכלים לטוב או לרע.


שיהיה מעניין, גם לקטנים וגם לגדולים


אטרקציות הן עוד מרכיב חשוב באירוע שייזכר לטובה. כמובן שגם כאן חשוב להתאים את האטרקציות לאורחים ולגילם, וכמובן לאופי האירוע. במסיבת יום הולדת, למשל, סביר להניח שהאטרקציה המועדפת תהיה ליצן או קוסם, משחקי חברה לילדים ומתנפחים שונים. גם בתחום האטרקציות צריך לבדוק מה יש לאולם להציע לפני שפונים לחפש אותן בחברות המתמחות באטרקציות לאירועים.

באירועים "בוגרים" יותר, כמו חתונה למשל, כדאי לשים דגש מוגבר על הבידור והתוכנית האומנותית של האירוע. להקה, זמרים, או תקליטנים בדרך כלל יעשו את העבודה, אבל אפשר גם לשלב דברים כמו קריוקי, שהחל להשתלט בצעדי ענק על עולם האירועים.
משחקי חברה פחות נפוצים באירועים גדולים כמו חתונה, אבל ניתן לפצות על כך בדברים אחרים. מופעי סטנד אפ הופכים ליותר ויותר פופולאריים בחתונות, ואפילו בכנסים מקצועיים מסויימים.