איך לבחור שמלה?


 על שמלות כלה

כאשר כלה לעתיד מגיעה למקום בו ישנו מגוון רחב של שמלות כלה הדבר דומה במידה מסויימת לילד המגיע לחנות צעצועים גדולה ואומרים לו לבחור דבר אחד. הבחירה קשה. ממה מתחילים? מהם הדברים הראשונים אליהם כדאי לשים לב? דבר ראשון שיש לעשות הוא לחשוב לאיזה סגנון אירוע צריכה השמלה להתאים. האם אתם אוהבים סגנון קלאסי ורשמי, האם אתם רוצים חתונה בטבע. זהו הסינון הראשון שצריך להעשות. לאחר החלטה על סגנון אירוע יש לבחור שמלה שמתאימה לו. כל כלה מכירה את עצמה כאדם ויודעת מהו סגנון הבגדים האהוב עליה. שמלת כלה צריכה להיות בסגנון דומה. אם הכלה שובבה באופיה, שמלות כלה שמרניות בסגנון וינטג' כנראה לא יתאימו אלא סגנון קליל יותר ואפילו נועז.

נוחות היא שם המשחק

שמלות כלה נוחות במידה כזו או אחרת. בחרי את השמלה בה את מרגישה בנוח. שמלה לוחצת וחונקת לא מומלצת. אם את רוצה להשתולל, שמלה עם שובל ארוך יכולה להכביד על התנועה. כך גם שמלה מנופחת בסגנון קצפת שהיא כבדה.

שמלות יקרות יותר או פחות

ישנן שמלות כלה יקרות יותר וישנן כאלה זולות יותר. מה מקפיץ את המחיר כלפי מעלה? בדים יקרים כמו שיפון איכותי, משי, או רקמה מיוחד על גבי השמלה יכולים להעלות את המחיר. גם שמלת מעצבים תהיה יקרה יותר מאשר שמלה שעוצבה על ידי מעצב אלמוני. תוספות יקרות כמו יהלומים המשובצים בבד או אבני סברובסקי יעלו גם הן את המחיר באופן משמעותי. חשבי האם הגורמים שהוזכרו לעיל אכן חשובים לך, כי אם לא מחיר השמלה ירד פלאים.

סגנונות שונים של שמלות

השמלות כאמור, הן מגוונות מאוד. כל מעצב נותן לעצמו ולדמיונו להשתולל להתפרע כאשר הוא מעצב שמלת כלה. שמלה מנופחת או נשפכת, בעלת שובל ארוך או בלעדיו, בעלת מחשוף עמוק יותר או פחות, בדים מיוחדים המצורפים, קישוטים, אבנים או פאייטים- כל אלה מהווים חלק משמלה ומבדילים שמלות אחת מהשניה עד כי ישנן אלפי דגמים של שמלות כאשר כל אחד שונה מהאחר ואין שניים זהים.