דלילות שיער - לאתר את הבעיה

המטלה הראשונה שיש לעשות כאשר מדובר בתופעה של דלילות שיער זה כמובן לאתר את מקור הבעיה. התקרחות ושיער דליל יכולים להיגרם ממחלות שונות. ישנם טיפולים רפואיים ומצבים של לחץ נפשי שיכולים גם לגרום לנשירה ואף דלילות שיער. בדרך כלל, הסטטיסטיקה מראה כי אנשים הנוטים לאבד שיער, התופעה הינה תורשתית. סיבות אלה גורמות לזקיק השערה להתכווץ, השיער נעשה דק ופחות גמיש ובריא. לגברים, נשירת השיער מאופיינת בנסיגת השיער אחורה, או אובדן שיער באזור הקודקוד.. בדרך כלל, נשירת שיער אצל הנשים מאופיינת בשיער דליל יותר בכל חלקי הראש. המראה של הקרקפת שמבצבצת בין השערות אינו נעים לעין וקשה לחפות עליה בעזרת תספורת. הפתרון המומלץ יהיה חבישת פאה טבעית או תוספות שיער.


מה הסיבות להידלדלות השיער?

ישנן המון סיבות של דלילות שיער גם בקרב נשים וגם בגברים. ברגע שאדם מגלה כי חלה אצלו נשירת שיער, עליו להגיע לרופא העור על מנת שיגלה מה הבעיה. הרופא ישאל שאלות בנוגע לתזונה או מטילת תרופות שיכולה לגרום לנשירת השיער או על הסטורה משפחתית הקשורה לגנטיקה שאולי זו הסיבה בעצם לדלילות השיער ולנשירתו. הנשים יישאלו שאלות בנוגע למחזור החודשי וההריונות שעברו. הרופא לאחר שיבחן היטב את הקרקפת, ייקח כמה שערות לבדיקה מתחת למיקרוסקופ ויבצע בדיקות נוספות. גם חוסר ברזל בגוף, היא בעיה שכיחה של נשירת שיער. טיפול כמו תוספי ברזל ודיאטה שעשירה בברזל, יכולים לפתור את בעיית הנשירה. מחלה שהיא כרונית, או ניתוח, ייתכן ותהיה נשירת שיער מוגברת. במקרין מסוימים, מחלה כרונית מתמשכת יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך בנשירת השיער והתקרחות טוטאלית. ישנה גם נשירה של שיער זמנית בקרב נשים צעירות הנובעת מנטילת גלולות נגד הריון. במקרה זה, רופא הנשים יחליף את סוג הגלולה והפתרון יהיה קל.


כיצד מכסים שיער דליל?

שזירת שיער והדבקת שיער הן השיטות שיתאימו למילוי החלק האחורי של הראש. חל איסור מוחלט, לכסות באמצעות תוספות אלה את החלק העליון של הקרקפת, היות והמשקל של תוספות השיער הוא כפול ומשולש ויכול לגרום לכובד על שורש השערה. משקל כבד, יכול לגרום לתלישת השערה מן השורש ויגרום לנשירת השיער לצמיתות ובסופו של דבר להתקרחות מוחלטת.