שמלות כלה- הכל שקט בגזרה

שמלות כלה הן ההזדמנות של רבות מאיתנו להראות במיטבנו באחת הימים החשובים בחיינו. שמלות כלה טובות מבליטות את מה שצריך להבליט, מסתירות את הפגמים שאנו כה מעוניינות להסתיר ומשוות לנו את המראה שעליו חלמנו- אצילי, דק-גו ומלכותי, רומנטי, נסיכותי, פייתי ועוד. כיום ישנו מגוון רחב של שמלות בגזרות שונות ובבדים שונים אשר נועדו למגוון של מבני גוף ומשקלים.

כאשר הגזרה שלך או מידתך פחות נפוצים ודורשים התאמה מדויקת, רצוי לפנות לסטודיו המתמחה במידות אלו. לשם כך תאלצי אולי לנסוע רחוק יותר. כמו שתסעי למשל עד קוסמטיקאית בחיפה במידה וזו מתמחה בשיטת טיפול מיוחדת כגון טיפול באקנה, רצוי להשקיע וגם להרחיק במידת הצורך עד סטודיו כזה על מנת שתגיעי ליום חתונתך עם ביטחון ושמלה מושלמת למידותייך.

אלו סגנונות של שמלות כלה קיימים?

כאמור, ישנן מספר רב של סגנונות של שמלות כלה, כאשר העיקריים הינם: המראה הקלאסי המלכותי- מאופיין במחוך מלא ובחצאית בעלת נפח (ולעיתים שכבות בד רבות) המתחילה בקו המותן. המראה הקיסרי- חצאית "נופלת" המתחילה בקו שמעל גובה המותן- מתחת לחזה. המראה המשולש- נפילה של הבד מהכתפיים ומטה, החצאית מתרחבת למטה ויוצרת צורת משולש. המראה הצמוד- ממוקם קרוב לגוף ומלווה אותו.

אלו סגנונות מתאימים לאלו מבני גוף?

מבנה גוף קטן

באם התאפיינת במבנה גוף קטן, רצוי שתבחרי שמלות כלה בסגנון צמוד, משולש או נוזלי וכן רצוי להקפיד על מחשוף פתוח או ללא כתפיות כלל (סטרפלס). ניתן להשתמש במחוך חלקי, באזור המותן, ולבחור בחצאית המתחילה בקו המותן ונשפכת ממנו. מומלץ לוותר על נפח בחצאית וכן על גב חשוף או כתפיות שמוטות. כאשר ישנו גם מבנה גוף נמוך, מומלץ לבחור שמלות כלה עם מותן גבוה ועם בכתפיות דקות. כאשר ישנו מבנה גבוה, מומלץ לבחור במראה צמוד, קיסרי או משולש וכדאי לבחור שמלה ללא כתפיות, שמלת קולר או עם מחשוף בצורת V.

מבנה גוף מלא

במידה והתאפיינת במבנה גוף רחב או מלא, מומלץ לבחור בשמלה במראה משולש או בעלת קו מותן גבוה, רצוי בצאית עם נפח אשר תסתיר רגליים מלאות. ניתן לבחור מחוך בחלק אחד (ולא שניים) החושף כתפיים ומחטב את הגוף תוך תמיכה מירבית בחזה שופע. ניתן גם לבחור בשמלה במראה ישר המאריך את הגוף אך להימנע משמלה צמודה. כמו כן, רצוי לבחור בשמלה לבנה ללא גוונים נוספים, דבר אשר יצור אשליה של אורך וצרות ומומלץ להשתמש בבדים כבדים ועבים במידה וישנו מחוך בשמלה. מומלץ להימנע משמלה ללא כתפיות או עם כתפיות דקות, כמו גם מתכשיטים על הצוואר.