טבעות אירוסין ויהלומים

אין ספק, כי טבעות אירוסין לרוב הן מרהיבות מאוד והעובדה כי יש מגוון רב שלהן בחנויות התכשיטים וכן אצל מעצבי התכשיטים השונים, הופכים את הבחירה בטבעת הנכונה ללא ספק לקשה יותר.  גולת הכותרת בסופו של דבר של כל טבעת אירוסין, היא היהלום או היהלומים שמעטרים את הטבעת. אין ספק כי זה הדבר הבולט ביותר שיש על הטבעת.
כיום, אם אתם תחפשו אחר טבעת אירוסין, אתם תגלו, כי יש מספר שיטות שונות לשיבוץ היהלומים על הטבעת, כאשר כמובן שלגודל היהלומים ומשקל היהלומים יש השפעה ניכרת על המחיר של הטבעת אותה תקנו. עם זאת, חשוב לזכור, כי המטרה היא בסופו של דבר לקנות טבעת כזאת שתהיה לטעמה של הכלה והיא תהיה מאושרת ומרוצה ממנה.

קצת על סוגי הטבעות

טבעות אירוסין לרוב מעוצבות במספר צורות עיקריות, בין אם רואים אותם ישירות בקטלוגים השונים של חנויות התכשיטים השונות או בין אם מבקשים לעצב אותן בצורה מיוחדת אצל מעצבי תכשיטים. כאשר תחפשו טבעת, נסו לחשוב מהו הטעם שהכי יקלע לאופי ולטעם של הכלה בתכשיטים באופן כללי.
באשר לסוגי היהלומים, במקרה של טבעות אירוסין הסוג היותר נפוץ, הינו יהלום סוליטר. הכוונה היא טבעת שבה יש יהלום אחד בודד המשובץ בטבעת, בין אם הוא בולט יותר או בין אם הוא טבוע יותר, אך הוא המרכז של הטבעת והוא זה שמשוך לרוב את עיקר תשומת הלב כאשר בוחנים את הטבעת.

עוד סוגים של שיבוצים

עוד סוגים של שיבוצים של יהלומים על טבעות אירוסין יכול להיות גם בצורת שיבוץ של שלושה יהלומים לבנים קטנים יותר, כאשר הם צמודים אחד לשני בצורה לרוחב הטבעת. יש גם אפשרות שיבוצים של יהלומים קטנים יותר במרכז הטבעת במקום יהלום סוליטר אחד גדול בלבד.
עוד אפשרות, שהינה פחות נפוצה בארץ, היא טבעת אירוסין שבה יש שיבוץ יהלומי צד, ללא יהלום מרכזי אחד, וכך בעצם הטבעת מעוטרת ביהלומים אך היא הרבה פחות מושכת את העין, אך יש כאלו שיגידו שמדובר על טבעות עדינות יותר ולרוב על יהלומים ששוקלים פחות יותר, הינן יהיו זולות מאשר שאר סוגי הטבעות האחרות.