כי נעליים – קונים מהר

מישהו מכיר אישה בלי פטיש לנעליים? קשה לי להאמין. נשים ונעליים זה כמו סיר ומכסה, כמו ביבי ושרה, כמו יד וכפפה. האופנות מתחלפות אבל נעלי העקב לעולם נשארות הנעליים הנשיות והסקסיות ביותר. ואולם, עם השנים, ועם ההתבגרות, נשים מתחילות להעדיף נעלי נוחות, נעליים שיהיו בריאות יותר ויגרמו להן ליציבה נכונה יותר.
 

סקס והעיר הגדולה

הסדרה סקס והעיר הגדולה הפכה את עקבי הסטילטו לסימן ההיכר של האישה הצעירה והמודרנית שדואגת להיות יפה, מטופחת ונשית כל הזמן. אין ספק שנעלי עקב משרות תחושה נשית ואלגנטית, הן הופכות את הרגל ליפה יותר ומושכת יותר ובהחלט מרשימות ביציאת ערב לפגישה. בסדרה אפשר לראות את השקיות הענקיות של השופינג של ארבעת החברות, עמוסות בנעליים ובבגדים וכל נעל, כמובן, עם עקב גבוה יותר.
 

הגב הכואב

כאבים בגב התחתון בעיקר אבל גם בעליון, מתחילים להופיע בסביבות גילאי הארבעים, אחרי לידות ושנים רבות של הליכה על עקבים גבוהים. רק אז, כשמגיעים לאורטופד, הוא שואל כמה שאלות ומתחיל להבין מהיכן המקור לכאבים. כשמקבלים הוראה לרדת מהגובה של 12 סנטימטרים דקיקים ועוברים לנעלי ספורט או נעלי בריאות, מתחילים להבין כמה נעים ונוח ללכת על מדרס נוח ולהרגיש שהרגליים מוטבעות בדיוק במקום הנכון.
 

חנויות לנעלי נוחות ונעליים אורטופדיות

אני זוכרת תקופות שנשים היו מגיעות למשרד עם נעליים גבוהות ואז חולצות אותן ונשארות עם נעלי ספורט או נעליים אורטופדיות כדי להעביר את היום בנינוחות וללא כאבי גב ורגליים. אין צורך לשות את זה יותר. אפשר בהחלט למצוא נעליים שמתאימות ונוחות גם אופנתית וגם בריאותית.
נעלי נשים בלומרינס הן דוגמא אחת לחנות נעליים המיועדת בדיוק עבור נשים שמחפשות נעלי נוחות ובריאות. רשת החנויות של בלומרינס הוקמה ב שנת 84 ומייבאת נעלי אופנה לנשים אבל לא מתפשרת על נוחות ועל מחיר. את הנעליים מייצרים באיטליה בחומרי גלם מעולים ובמבנה ואימום שמבטיח נוחות מרבית. אחד הפרמטרים שמנחים את הרשת זו הנוחות של הנעל על הרגל, ללא תחרות.
 

נעליים אורטופדיות

ישנן רשתות שמתמחות בנעליים אורטופדיות שעדיין נשארות אופנתיות. כדאי מאוד לשמור על בריאות הגב ככל שמתקדמים בגיל כי הנזקים הם בלתי הפיכים. על מנת למצוא את הנעליים המתאימות לכן, היכנסו לרשת והתחילו לחפש באינטרנט נעלי נוחות או נעלי בריאות. עד מהרה תמצאו מספיק  על מנת לעשות סקר שוק וכמובן, אין טוב ממראה עיניים וממדידת נעליים.