לא כדאי לחסוך על צלמים לאירועים

כשמחליטים לארגן אירוע יש כמה דברים שאי אפשר לדלג עליהם ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון, כאשר אחד מהם הוא נושא הצלמים לאירוע. זה לא משנה אם מחליטים לעשות חתונה המונית עם מאוד אורחים או שרוצים לעשות בר מצווה שאליו מזמינים רק קומץ אנשים, כי בכל מקרה יש לדאוג שמאירועים כאלה חשובים בחיים תישארנה מזכרות יפות. אומנם זה נכון שאפשר לצלם לבד ואפשר לבקש מאחד האורחים שיהיה אחראי על צילום האירוע, אך האם הוא באמת יוכל לעשות את זה בצורה מקצועית כמו צלמים לאירועים שזה המקצוע שלהם מזה שנים? בוודאי שלא. מעבר להבדל בסוג הציוד שיש לכל אורח ממוצע באירוע, כלומר מצלמה בטלפון הנייד לעומת מצלמות משוכללות, יש גם עניין של ניסיון וכישרון, ולכן לא כדאי לחסוך דווקא על הצלמים שאת שירותיהם שוכרים לאירוע.

לבחור בצורה נכונהמתוך הרבה מאוד צלמים לאירועים שמציעים את השירותים שלהם בערים שונות בישראל, אין ספק שצריך להשקיע כדי לבחור את מי שהכי מתאים. האם מתאים להזמין צלם צעיר חסר ניסיון שאינו גובה מחיר מלא? או שאולי עדיף לשלם מעט יותר ולקחת את הצלם הכי מנוסה שיש? כמו כן, האם עדיף להסתמך על חוות דעת שאפשר לקרוא באתרי האינטרנט השונים שעוסקים בתחום או שדווקא עדיף לקבל המצלמות מחברים. יש הרבה דרכים שבעזרתן אפשר לבחור את הצלמים לאירוע, ומה שחשוב הוא להיות שלמים עם הבחירה ולדעת פחות או יותר איך תיראנה התמונות שאותם הצלמים יכולים לצלם.

לשלם מחירים הוגניםזה לא סוד שכל אירוע שרוצים לארגן, בין אם זה אירוע כמו חתונה או יום הולדת עגול וחשוב, עולה לא מעט כסף. חלק מההוצאות על האירוע זה בפירוש התשלום שאותו משלמים לאנשי מקצוע כמו צלמים לאירועים, אך השאלה היא איפה עובר הגבול וכמה רוצים לשלם. תמיד אפשר לנסות להתמקח עם אנשי המקצוע השונים ולנסות להבין כמה הם לוקחים ביחס למחירים שאותם רוצים שאר אנשי המקצוע, כי חשוב לזכור שאם משלמים פחות הרבה פעמים אפשר להיות יותר מרוצים.