מהי הדרך הטובה לצלם אירועים?

צילום אירועים אינו דבר פשוט .הוא מציב בפני הצלם כמה קשיים שהם ייחודיים לצילום מהסוג הזה, כמו: הצורך לצלם בתנאים של מיקום ותאורה שלא תמיד מתאימים, הצורך לצלם את האורחים באירוע כאשר הם רוקדים בצפיפות שלא תמיד מאפשרת גישה למושא הצילום, הצורך להיענות לבקשות האורחים בצורה נאותה , בלי לפספס רגעים חשובים באירוע, ועוד דברים דומים. לכן כאשר באים לצלם אירוע יש להתייחס לכמה דברים חשובים שיכולים לעזור .
האם יש הבדל בדרך הצילום של אירועים שונים?
לכל אירוע שבאים לצלם יש את הייחודיות שלו. כשמצלמים חתונה אסור לפספס את כניסת הזוג, החופה, ריקוד הסלואו, צריך להקפיד על צילום בני המשפחה של שני בני הזוג, ולהשגיח שהמצלמה לא תזוז או תפגע כאשר מצלמים את הרוקדים ברחבה. בצילום בר או בת מצווה יש להתמקד בכניסה של המשפחה , בדרשה, ובסלואו תוך התמקדות בחתן או כלת השמחה. בצילום של ברית יש לתת תשומת לב בעיקר להורי וסבי התינוק, וברגע הברית עצמה להגיע לצלם את הסנדק והמוהל ,ואת ההורים, גם כאשר האורחים עומדים צפופים סביב התינוק.
כיצד ניתן לדאוג לכך שהצילום יהיה נקי ומדויק?
כדאי לבחון את האולם לפני שכל האורחים מגיעים, לשים לב למבנה , לצפיפות השולחנות, ולבדוק צילום בתנאי תאורה שונים ( באור מלא, ובאור מעומעם , וכדומה), לצלם את הרגעים החשובים מזוויות שונות, כדי לבחור מתוכן את התמונה המוצלחת, ולהשתמש בציוד צילום טוב ומותאם לאירוע.
כיצד להתאים את הצילום לבעלי השמחה?
צילום אירועים דורש התייחסות לבקשות של בעלי השמחה, וצורך להתאים את סגנון הצילום לאישיות ,לתחומי העניין , ולאורח החיים של בעלי השמחה.
על מה יש להקפיד בזמן הכנת אלבום התמונות?
רצוי שהאלבום יהיה מעוצב בצורה מיוחדת התואמת את סוג האירוע (אין דומה אלבום של ברית או בר מצווה לאלבום חתונה), ושיהיה בו התייחסות לסגנון החיים ולדברים החשובים לבעלי השמחה.
התייחסות לדברים שהועלו כאן תאפשר צילום המותאם לאירוע ולבעלי השמחה, ויצירת תמונות שיהיו מדויקות ויפות .