נעלי נשים ובריאות

כפות הרגליים נותנות תמיכה לכל הגוף

לעיתים אנו שוכחים את האיברים החביבים האלה שנמצאים אי שם למטה- כפות הרגליים. לכפות הרגלים חשיבות עצומה. הן למעשה מחזיקות את כל הגוף שלנו, נותנות לו תמיכה ויציבות. לכן, כפות הרגליים זקוקות אף הן לתמיכה שאנו נעניק להן. עבור כפות הרגליים המצב האופטימלי היה שנלך יחפים. אכן ידוע כי במקומות כמו הודו או סין בהם מרבים ללכת יחפים הבעיות שנוצרות בכפות הרגליים הן מעטות יחסית למערב. אל לנו לשכוח שאי נוחות עבור כפות הרגליים מקרינה על עמוד השדרה ויוצרת כאבים בגב.
 

נעלי עקב אינן מיטיבות עם כפות הרגליים

נשים אוהבות דברים יפים. על כך אין עוררין. הן אוהבות חפצים אסתטיים ומוכנות להעמיס על עצמן ולהפחית מהנוחיות לשם כך. כך הוא הדבר לגבי נעלי נשים. נשים רבות אוהבות לנעול נעלי עקב. נעלי עקב אינן מיטיבות עם כפות הרגליים. בתוך נעל עקב כף הרגל אינה מונחת במנח הטבעי שלה ולמעשה משקל הגוף מועמס כולו על אזור האצבעות. נעלי נשים עם עקב משנות את מבנהו של עמוד השדרה ואת תפקודם של השרירים המייצבים. כך נוצרות בעיות בגיד אכילס שבאחורי השוק, בגב, ובברכיים. אמנם לא בכל נעלי העקב ישנו עקב ארוך ובעובי של סיכה. ישנם הבדלים בין עקבים. אם הנעל משמשת למטרה יומיומית, רצוי לא לעבור את האורך של חמישה סנמטרים ורצוי לבחור נעל בה העקב עשוי גומי או חומר גמיש שיבלום זעזועים ולא עץ נוקשה למשל.
 

לוותר על נעליים אופנתיות?

חס וחלילה. גם אם זו תהיה ההמלצה ברור שהיא לא תתקבל. נעלי נשים יהיו מאז ולתמיד קשורות קשר הדוק בצו האופנה. עם זאת, כמו בכל תחום בחיים, יש להיות מודעות לבעיות שעלולות להווצר בעקבות נעילת נעלי עקב ולשים לב למינון. יש לציין, כי היום ישנן נעליים רבות במראה אלגנטי אך שטוחות, כלומר לא כל נעל שטוחה היא בהכרח נעל ספורט. יש היום הרבה חלופות. בנוסף, לכל מי שלא מוכנה לוותר על נעלי עקב, ניתן לנעול אותן אך במינון נמוך יותר. לעבודה בה עומדים שעות על הרגליים כדאי ללכת עם נעליים נוחות ושטוחות לגמרי או כמעט לגמרי. את נעלי העקב אפשר לשמור ליציאות, לאירועים מיוחדים יותר. חברות הנעליים או מגפי נשים מודעות לרצון לשמור על האופנה מחד והרצון לשמור על הבריאות מאידך ומציעות אלטרנטיבות לנעלי העקב הקלאסיות שאינן מיטיבות עם כף הרגל.