צילום אירועים


אחד הדברים החשובים ביותר באירוע הוא צוות הצילום האחראי הבלעדי להנצחת הערב המושלם. צוות הצילום מלווה את בעלי השמחה מרגע הראשון בבוקר האירוע ועד השעות הקטנות של הלילה, כשהוא מצלם ומתעד כל תנועה וצעד ביום הגדול. המזכרת הטובה ביותר לבעל שמחה מאירוע היא התמונות שצולמו ביום המאושר. לכל אחד מאיתנו יש בביתו לפחות אלבום תמונות אחד מאירוע משמעותי בחייו.

תחום צילום בפני עצמוצילום אירועים התפתח מאוד בשנים האחרונות, וכיום ניתן לראות כמעט בכל אירוע, צלם סטילס, צלם וידאו, צילום מגנטים, תא צילום המעלה תמונות ישירות לפייסבוק ועוד שלל המצאות וחידושים בתחום. בעידן של שיתוף תמונות במדיה החברתית, כולנו מצלמים כל הזמן, כאשר חוגגים אירוע מומלץ להפקיד את צילום האירוע בידי צוות מיומן, מקצועי ובעל ניסיון קודם צילום אירועים. חשוב להבין כי צילום אירועים הוא תחום מיוחד בענף הצילום, לא כל צלם מנוסה ובקיא בתחום צילום אירועים.

איך בוחרים צלם?כיום ברחבי רשת האינטרנט, ניתן לקרוא שלל המצות על נותני שירות בתחומים שונים בתחום ההפקות והאירועים. כך גם ניתן לקרוא המלצות על חברות צילום אירועים מובילות ברחבי הארץ, תמיד כדאי לקרוא חוות דעת לפני שמחליטים מי יהיה הצלם באירוע. לרוב צוותי הצילום יש אתרי אינטרנט בהם מסופר על פעילותם, ניתן לקרוא אודות הכשרתם פרטי ניסיון ולהתרשם מעבודות קודמות מאירועים אחרים. תמיד חשוב לראות תיק עבודות של הצלם ולא להסתפק בתיאורים כלליים.
טיפים בבחירת צלם לאירוע
אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים לב אליהם במהלך הפגישה עם הצלם המיועד הוא הכימיה מולו. זוג המעוניין לעבוד עם צלם ביו חתונתם למשל, יום לחוץ, מרגש, עמוס הכנות ומתחים, חשוב שהצלם המלווה את הזוג מרגע ההכנות הראשון יהיה אדם חביב, קליל, שיש לו כימיה עם בני הזוג, ויכול להפוך את השעות המתוחות שלפני החופה לחוויה קלילה. רוב האנשים אינם רגילים לנוכחות מצלמה בחייהם הפרטיים, ומדובר בסיטואציה מורכבת ולא נוחה. כשיש כימיה עם הצלם,שמצליח להבין ולהקל על בני הזוג, החוויה הופכת כייפית ונעימה.