קצת על שמלות כלה זולות

כולנו מעוניינות שיום חתונתנו יעבור בצורה המושלמת והחלקה ביותר וכי נראה במיטבנו , מכף - רגל ועד ראש. עם זאת, לא לכולנו ישנה היכולת, וגם אם ישנה אזי לאו דווקא את הרצון , להוציא סכומי – עתק על שמלת הכלה. שמלת – כלה הוא אמנם אביזר חשוב ביותר ובערך הדבר הראשון שעולה לרובנו בראש כשאנו מדמיינות את יום חתונתינו, אולם ככל שמדובר בארוע בן מספר שעות, לא כולן מאמינות שכדאי להוציא על השמלה סכומי עתק.


האם יש דבר כזה שמלות כלה זולות ?


התשובה היא – כן. זול ויקר הם מושגים יחסיים, אולם אם נגדיר שמלת כלה יקרה ככזו שמחירה נע בין מספר רב של אלפי שקלים, נניח שמונת אלפים ש"ח , ועד כדי עשרות ומאות אלפי שקלים (כאשר, למעשה, השמיים הם הגבול בתחום שמלות הכלה ! לדוגמא, שמלות כלה אשר מעוצבות עבור בנות אוליגרכים ללא חיסכון באף משאב בעת יצירת השמלה, כאשר שמלה כזו יכולה להגיע גם למאות אלפי שקלים ) , הרי שניתן למצוא מגוון רחב למדי של שמלות כלה זולות - במחירים נמוכים הרבה יותר, הנעים בין מאות שקלים לאלפי שקלים בודדים, כל אחת כתלות בכיסה ובתקציבה.


שמלות כלה זולות מתופרת


אופציה אחת להשגת שמלה כלה זולה אשר מדמה דגם יוקרתי יותר שראיתן ( אם אצל כלה אחרת, קטלוג שמלות כלה של מעצבי על ועוד) היא לקחת את תמונת הדגם אל תופרת מקצועית המתמחה בתפירת שמלות כלה ולבקש שתעצב דגם דומה למראה (אם כי לא זהה, שכן דגמי ביגוד הינם תחת זכויות יוצרים). מדובר בהחלט בדרך נהדרת לתפור שמלות כלה זולות עם שיק יוקרתי. יחד תוכלנה להחליט מהו סוג הבד אשר ישמש את התופרת ( ישנם בדים זולים יותר אשר נותנים תוצאה דומה, למשל) , כמות השכבות, אופי הגימור, אורך השמלה ( ניתן לקחת, למשל , דגם אהוב ולקצרו ובכך לחסוך בעלויות התפירה ובעלויות הבד) , שימוש בחומרי גלם מוכנים (למשל טקסטורות מוכנות לקישוט השמלה אשר יוזילו את עלותה) ועוד.