שאלות ותשובות בנוגע לשיער דליל

 
ממה נגרם שיער דליל?
כל אחד מאיתנו רוצה שיהיה לו שיער שופע, מלא ברק ומלא בחיוניות. שיער יפה ותסרוקת מתאימה יכולים לשדרג בצורה משמעותית את המראה של האדם. בין אם מדובר בנשים או גברים אין זה משנה, היות והמודעות ליופי ואסתטיקה חלחלה בשנים האחרונות גם לגברים, וגם הם רוצים להיראות מטופחים ויפים. שיער דליל הוא שיער שבו ישנם מעט זקיקי שיער פעילים או שפעילות חלק מהזקיקים איטית מידי. שיער דליל הוא שיער דק, שנשבר יחסית בקלות ואינו נותן מראה נפוח ומלא בריאות וחיוניות כפי שהיינו רוצים. דלילות שיער יכולה להיגרם כתוצאה מלחץ וחרדה וכך גם נשירת שיער. כמו כן, הסיבות יכולות להיות גנטיות, עניין של תזונה לקויה או מחסור בוויטמין מסוים ויש את האופציה של דלילות בשיער כתוצאה מטיפולים רפואיים או מחלות כאלה ואחרות.
איך מטפלים בשיער דליל?
אם יש לכם שיער דליל ואתם מתבאסים לראות אותו יום יום במראה, אין זה הזמן להתייאש ולהרים ידיים. כיום ישנם פתרונות גם למצב זה וכל שעליכם לעשות הוא לפנות למכון שיער שיש לו את המומחיות, הידע והכלים בתחום זה. במכון יוכלו לאתר את המקור של הבעיה ולהבין האם מדובר במצב של דלילות שיער הנגרמת כתוצאה מזקיקים שפעילותם איטית או מזקיקים שהפסיקו את פעילותם. לכל אחד מהתרחישים הללו יש את הפתרון שלו ואת דרך הטיפול שלו.
מהו הטיפול בזקיק איטי?
כאמור ישנו מצב בו הדלילות של השיער נגרמת כתוצאה מזקיקי שיער שפועלים בצורה איטית וחלשה. בסיטואציה שכזו מה שמבצעים הוא שיקום של השיער. הכוונה היא שמחדירים כל מיני חומרים מזינים ומחזקים שאמורים לסייע בהאצת הפעילות של הזקיק. החומרים הללו מוחדרים לקרקפת באמצעות עיסוי עמוק ועיסוי זה אמור בנוסף להחדרת החומרים גם להמריץ את הדם ובכך לזרז את פעילות הזקיקים.
מהו הטיפול בזקיק שאינו פעיל?
במצבים בהם הזקיק אינו פעיל, לא יעזור להחדיר חומרים היות והזקיק כבר אינו מגיב ולכן אין במה לגרות אותו. במצבים אלו אין ברירה ומבצעים הדמיית שיער. הדמיית השיער מדמה מצב של זקיק ובעצם כך נראה כאילו הראש כולו מלא שיער, למרות שאין כך הדבר בפעול. ההדמיה מבוצעת על הקרקפת והדגש הוא על אותם אזורים דלילים במיוחד כאשר המטרה שזה ישתלב עם השיער האמיתי ויצור מראה מדומה של שיער רב.